بازار ارز

سرمایه‌گذاری در بازار ارز
یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های امروز هم‌وطنان انتخاب یکی از راه‌های موجود برای سرمایه‌گذاری است. از آنجائی که در شرایط کنونی کشورمان حفظ ارزش سرمایه به دلیل بی‌ارزش شدن پول رسمی کشور و شرایط تورم بازار یکی دیگر از نگرانی‌ها و دغدغه‌های ایرانیان می‌باشد.

نگهداری پول رسمی کشور به دلایلی که گفته شده اصلاً عاقلانه نبوده و باعث از بین رفتن روزبه‌روز سرمایه است. از طرفی دیگر ورود به سایر بازارهای سرمایه نیز برای سرمایه‌گذاران بسیار تا بسیار پرریسک و باعث نگرانی و دغدغه آن‌ها شده است.

توصیه می‌شود برای ورود به هر بازار سرمایه ما دو راه بیشتر نداریم یا بایستی شخصاً دانش و اطلاعات تخصصی لازم را برای ورود به هر بازار سرمایه کسب کنیم یا باید به افراد خبره و مورد اطمینان یا شرکت‌هایی که معتبر هستند اطمینان کرده و از مشاوره و راهنمایی خدمات آن‌ها استفاده کنیم.

 

باید بپذیریم که هیچ سرمایه‌گذاری بدون ریسک نیست و با این باور و دید اقدام به سرمایه‌گذاری نمایید اما به قول یکی از اساتید بزرگ سرمایه‌گذاری اگر می‌خواهید در بازار سرمایه موفق شوید اول ضرر نکنید، دوم ضرر نکنید، سوم هم ضرر نکنید که این شیوه را همه خواهانش هستند اما برای رسیدن به آن باید: دانش تخصصی لازم را داشته باشید، ترسهای خود را فراموش کنید، اقدام کنید، سطح هوشیاری خود را همواره حفظ نمایید و درنهایت بپذیرید که شما وارد بازاری شده‌اید که ممکن است یک‌بار هم ضرر بکنید و این آمادگی ذهنی باعث حفظ روحیه و اعتمادبه‌نفس شما خواهد شد.

اگر می‌خواهید در بازار ارز سرمایه‌گذاری کنید به این چند نکته توجه کنید:

 • توجه داشته باشید که وضعیت عرضه و تقاضای ارز چون به‌شدت بازار ارز را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
 • تقاضای ارز در بعضی از ماه‌ها سال بیشتر است مثل مناسب‌های فصلی، تعطیلات، عید نوروز، مسافرت‌های زیارتی پس انتخاب زمان مناسب بسیار اهمیت دارد.
 • تنش‌های بسیاری بین کشورمان و کشورهای دیگر به‌خصوص ابرقدرت‌ها بر بازار ارز تأثیر دارد.
 • توجه داشته باشید بازار ارز مقداری ناشی از فعالیت‌های دلالان است، در بعضی از مواقع عواملی مثل عوامل فوق برای افزایش بازار ارز وجود ندارد مگر دخالت دلالان بازار ارز
 • دوست به‌عنوان تزریق کننده ارز به بازار می‌تواند نقش مهمی در کنترل بازار ارز داشته باشد.

درنهایت دقت داشته باشید که شاید به دلیل نوسانات شدید بازار ارز و سرمایه‌گذاری در این بازار مطلوب به نظر برسد اما به ریسک بالای آن هم باید توجه کافی نمایید.

icon-download چند توصیه برای موفقیت در بازار طلا و سکه ایران

ناصر اسماعیلی

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات