چرا عزت نفس ندارم؟

شخصیت تو همانی است که می‌اندیشی

ذهن انسان او را شکل می‌دهد شخصیت او را می‌سازد و سرنوشتش را معین می‌کند.

۱٫ ما توانایی این را داریم که افکارمان را کنترل کنیم و درنتیجه بتوانیم از افکار منفی متأثر نشده و از افکار مثبت نهایت استفاده را ببریم.

۲٫ ذهن ما با جسممان کاملاً عجین شده و هر فکر و اندیشه‌ای که داشته باشیم بلافاصله در رفتار ما تأثیر گذاشته و جسم ما را هم دگرگون خواهد کرد.

۳٫ از طرفی دیگر ما آنچه را که می‌خواهیم و اراده می‌کنیم به دست نمی‌آوریم؛ آنچه را به دست می‌آوریم که در ذهنمان پرورش می‌دهیم. به هدف رسیدن به این دلیل اتفاق می‌افتد که آیا ما خصوصیات لازم برای رسیدن به آن هدف را در خود پرورش داده‌ایم یا خیر؟ صرفاً خواستن و اراده کردند کافی نیست. ممکن است ما چیزی را بخواهیم اما در درون ما چیز دیگری را بگوید.

۴٫ انسان فقط خواسته‌هایش را جذب نمی‌کند؛ ترس‌ها، نگرانی‌ها و افکار منفی هم وارد ذهن ناخودآگاه می‌شوند تا بتوانند وارد دنیای واقعیت شوند پس مهم است که ما در طول روز به چه چیزهایی فکر می‌کنیم.

۵٫ یادمان باشد شرایط انسان او را نمی‌سازد بلکه شرایط باعث می‌شود توانایی‌های او شکوفا شوند. آنچه توانایی انسان را نشان می‌دهد این است که وقتی در شرایط سخت قرار می‌گیرد چطور برای پیشرفت انگیزه می‌گیرد و بتواند برخورد درستی با شکست‌هایش بکند تا در مسیر موفقیت و پیشرفت قرار بگیرد.

۶٫ به گفته جیمز آلن بهترین راه برای کسب موفقیت داشتن ذهنی آرام است انسان آرام و هدفمند در زندگی طوری رفتار می‌کند که گویی این ویژگی‌های او ذاتی هستند درصورتی‌که این‌ها کاملاً مدیریت‌شده و تمرین شده به وجود آمده‌اند.

۷٫ انسان‌های باری به هر جهت هم برای موفقیت می‌جنگند اما موفقیت از انسان‌های ناپایدار و ناآرام بسیار دور است.

۸٫ برای رسیدن به آرامش ذهن و مدیریت افکار بایستی کار عملی کرد؛ دانستن دانش ذهنی قدم اول است اما تا این دانش عملی نگردد فایده آن‌چنان خاصی ندارد. پیشنهاد می‌کنم روش و الگوهایی که برای مدیریت و کنترل ذهن وجود دارد یاد بگیرید و این مهارت‌ها در خود ایجاد کنید.

کوروش سلطانی

روانشناس و مبتکر مهارت‌های جامع موفقیت در زندگی

ناصر اسماعیلی

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات